30 Ocak 2015 Cuma

Umut Tacirleri

     Umut tacirlerine rastlamak zor değil bugünlerde. İnternette gördüklerimiz üzere şok üstüne şok yaşıyoruz. Kanser hastalarına güya ilaç satımı yapan umut tacirlerinden bahsediyorum. Öz dayım kanser hastası yaşamayan bilemez, kanserin nasıl bir hastalık ve nasıl bir imtihan olduğunu. Vücudunuzu çepeçevre saran bu hastalık umutla yenilebiliyor ve bazen umut kalmaz oluyor ne yazık ki.

     Bu umudu yırtarcasına delen ve bundan prim çıkarmak isteyen sahtekarlar için bu ticarete dönmüş durumda. Sosyal paylaşım sitelerinde ne idüğü belirsiz kişilerce, dozu bilinmeden, adeti bilinmeden bilinçsizce, cahilce ve küstahça satılan ilaçlardan bahsediyorum. Bu umut tacirlerinin adreslerinden sadece birisi facebook. "Kanser Ilac Alım-Satım Ameto" yazmışlar birde utanmadan. Buda bunlar arasında sadece birisi. Bu kadar alçalmak mı gerekti ? Kanser gibi zor bir imtihandan geçen insanları bile acaba ağımıza takılırlar mı gibi bir düşünceyle kandırabilecek kapasite insanlar bunlar.
     İnsanlıktan nasibini alamamışlar. Kimse meşru yoldan başka bir yol aramamalı. Bu gibi insan bozuntularına çok şiddetli bir şekilde sesimizi yükseltmeli ve protesto etmeliyiz. Aksi takdirde legal yöntemler hiçe sayılarak illegale giden insanlar bunu meşru görmeye ve göstermeye başlar. Bu zor ve çetin sınavda umudunu kaybetmeden savaşan bütün kanser hastalarına acil şifalar diliyoruz. sisr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder