29 Ocak 2015 Perşembe

Teknolojimiz, insanlığımızı aştı

     "Açıkça görülür hale geldiki teknolojimiz, insanlığımızı aştı."
Geçenlerde eskilerden kalan teknoloji dergilerime göz gezdirirken gülerek okudum haberleri. Sony ilk ultrasonik tableti üretti. Skype 2.5 sürümünü yayınladı. Cep bilgisayarlarında devrim gibi birçok haberle karşılaştım ve kendi kendime hayret ettim sahi bu hız nerden geliyor. Geçtiğimiz yüzyıl teknolojinin gelişmeye başladığı bir yüzyıldı peki şimdi ne ? Teknoloji uçtu havalandı, bizide beraberinde götürüyor. Yukarda Albert Einstein'a ait olan söz de de söylendiği gibi teknolojimiz insanlığımızı aştı.
İnsanoğluna tartışmasız pek çok fayda sağlayan, kolayca kültür edinmesine olanak tanıyan günümüz teknolojisi neden insanlığımızı aştı diye soracak olursak aklımıza teknolojinin hunharca katledilmesi geliyordur hepimizin aklına. İnsanlar insanlığını unutur, hırsla dünyaya bağlılığını sürdürür ve bu hırsı düşmanlığa çevirip günümüzde ki amansız gelişen teknolojiyi katle dönüştürüp insanlara telkinler göndermeye başlarlar. Öyle de oldu.
Geçtiğimiz yüzyılın materyalist ideolojileri günümüz teknolojisiyle birleşince ezilenin daha çok ezilmesi, güçlü olanın daha çok güçlenmesi mübah görülüyor. Bu teknolojiyle birleşince de ortaya zulüm ve baskı diktaları çıkıyor. Ne yazık. sisr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder