22 Ocak 2015 Perşembe

Korkmayın, Düşünün Kafanıza Tokmak İnmez

Düşünce özgürlüğüne muhtacız şu günlerde hiçbir şeye olmadığımız kadar. Açız birazda düşünmeye. Öyle ya o kadar düşüncesiz insanla başbaşayken nasılda açız, düşünmeye. Biz mi yoksa onlar mı ? Bizden kastım avam halk. Onlardan kastım dikta rejimi değil tabiki, diktatörlüğe özenmeden diktatörlük taslayanlar, sağ gösterip sol vuranlar.

Belki düşüncesini paylaşana bile umursamaz gözlerle bakıp alt edebileceğini sananlar. Çok basit kelimelerin ağızdan dökülmesi, çok basit umursamaz bir bakış ama o kelimeleri taşıması ve o değerli düşünceleri umursamazlık bu kadar basit olmamalı.

Düşünce dünyanızı bulandıran insanları bir bir silin rehberinizden korkmayın. Mesaj atmayın soru sormayın -selam -selam olsun onunla paylaştığınız tek sırrınız ki bir gün gelip sizinde düşüncelerinize gem vurmaya kalkmasın. Arkadaş canlısı görünmeleri sizi aldatmasın, sizin kalbinizi kıpırdatacak şey vicdanınız ve onun sesi olsun. Sahi kaç insan vicdanıyla hareket ediyor şu devirde. Kaç kişi mevlana görünüp yezidçe vuruyor sırtınıza.

Korkmayın, düşünün kafanıza bir tokmak inmez bunun için ve yıpratmalarına izin vermeyin sizi. Siz değerlisiniz. Bu değeri paçavra gibi önünüze atmaya çalışanları kaale almayın, sizi kıskananlar dahi olacaktır gülüp geçin, ;) sisr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder